Вход Регистрация

Як закохатися за 15 хвилин

31 января 2014, в 20:30

Куди як простіше розкласти по психологічних поличках виникнення симпатії (або , кажучи науковою мовою , атракції ) між двома незнайомими людьми протилежної статі. В результаті експериментів було виявлено , що на виникнення симпатії , без якої неможлива любов , впливають чотири чинники : фізична привабливість людини , територіальна близькість , спільність інтересів і симпатія з його боку.

Одним з перших за вивчення природи цього почуття взявся американський психолог Зік Рубін . У 1970 році він провів експеримент з метою обчислення ступеня закоханості. Для свого дослідження Рубін запросив сотні закоханих пар з Мічиганського університету. Спостерігаючи за ними через скло з одностороннім дзеркальним покриттям , дослідник звертав увагу на зоровий контакт між «слабо люблячими » і « сильно люблячими » парами. Висновок, до якого прийшов Рубін , наступний: « сильно люблячі » пари видали себе тим , що підлягає дивилися один на одного. А саме - 85 % часу протягом усієї розмови . При звичайному ж розмові люди дивляться один на одного в середньому 30-40 % часу . Однак укладення Рубіна , прямо скажемо , не дивує. Щоб зрозуміти , чи закоханий у тебе людина , досить проаналізувати власний досвід і згадати того , хто був у вас закоханий. Особисто я завжди можу визначити ступінь зацікавленості мною того чи іншого представника сильної статі. Погляд закоханого чоловіка ( пильний , сяючий і довгий ) неможливо сплутати ні з яким іншим. З цього приводу дуже точно висловився німецький письменник Зигмунд Графф : «Дзеркало , яким жінки вірять найбільше, - це очі чоловіка ».

Однак пильні і довгі погляди можуть бути не тільки свідченням близьких взаємин між чоловіком і жінкою. Такі погляди , згідно експериментам того ж Рубіна , здатні викликати почуття . Якщо жінка хоче закохати в себе чоловіка (правда , за умови , що вона йому цікава ) , їй достатньо поспілкуватися з ним 20 хвилин , з яких 15 хвилин не відводити своїх очей від його . Чоловічий мозок , за твердженням психологів , відреагує моментально. Мало того , інший раз достатньо і двох хвилин контакту очима , щоб незнайомі люди протилежної статі відчули один до одного ніжність. Цей факт був встановлений в ході ще одного психологічного експерименту . Однак позитивний вплив пильних поглядів , а також дотиків більше відбивалося на тих учасниках експерименту , які вірили в романтичні ідеали : любов з першого погляду , любов перемагає все , любов є основним фундаментом відносин і т.д.

Таким чином , зорові сигнали сприяють раптового виникнення нез'ясовного і всепоглинаючого почуття , яке називається пристрасною любов'ю .

Пристрасна любов є з'єднанням сексуального тяжіння , психологічного збудження , сильної потреби отримувати стільки ж любові , скільки її віддаєш , і бажання бути поруч з коханою людиною.

За визначенням одного з класиків « психології кохання» Елейн Хатфільд , любов-пристрасть - це стан « непереборного бажання з'єднатися з іншою людиною ». Якщо відчуття взаємне , людина переповнена радістю і живе повним життям. Нерозділене кохання - пристрасть народжує відчай і відчуття безнадії. Пристрасна любов складається зі злетів і падінь , з переходів від відчуття найбільшого щастя до настільки ж гостро пережитому смутку. У цьому зв'язку хочеться навести слова Зигмунда Фрейда : «Ніхто не відчуває себе таким беззахисним перед стражданням , як той , хто любить ».

Міркуючи про природу любові-пристрасті , Хатфільд звертає увагу на те , що любов - пристрасть - це психологічний стан , що є наслідком біологічного збудження , викликаного привабливим для нас людиною.

З іншого боку , саме по собі порушення (викликане будь-яким побічним способом) може стати джерелом виникнення якщо не любові , то зацікавленості між чоловіком і жінкою. Докази цього твердження були отримані в ході декількох психологічних експериментів , найвідомішим з яких став експеримент « Високий міст ». Його провели психологи Дональд Даттон і Артур Арон в 1974 році. Для експерименту вони попросили молоду привабливу жінку підходити до молодих чоловіків після того , як вони закінчували перехід по вузькому , хиткому мосту , який висів над бурхливою річкою Капіла ( Британська Колумбія ) . Жінка просила кожного чоловіка допомогти їй заповнити опитувальник . Коли він закінчував роботу , вона записувала йому своє ім'я , номер телефону і говорила , що він може подзвонити їй , якщо захоче дізнатися деталі проекту , над яким працює . Більшість брали записку , а половина зателефонувала їй . При цьому чоловіки , до яких та ж жінка підходила на більш надійному мосту , дзвонили рідко.

Те , що збудження, викликане будь-яким джерелом , посилює пристрасть , довели в 1962 році і психологи Стенлі Шехтер і Джером Сінгер. Згідно з їхньою теорією , порушені чоловіки , сприймаючи жінку , можуть приписати своє збудження почасти їй .

З цього випливає , що фізичне збудження посилює романтичні почуття. Таким чином діють трилери , катання на « американських гірках » , перегляд еротичних картинок або фільмів . Адреналін викликає « приплив любові » до серця.

Я ж хочу підкріпити ці висновки ілюстрацією з власного життя. Одного разу мені довелося бути присутнім в числі гостей на вечірці , в програму якої був включений боді- арт. Художники на наших очах розписували фарбами оголених дівчат. Гостей у приміщенні було багато, і всі стояли досить щільно один до одного. Безпосередньо за мною перебували двоє чоловіків , з якими я не була знайома. Так от , після споглядання оголених дівочих тіл обидва вирішили зі мною познайомитися . Мені ж , незважаючи на молодість (я тоді вчилася в університеті) , було очевидно , що цей цілком певний чоловічий інтерес викликала не так моя персона , скільки моя близькість під час збудливого дійства.

Одна з основних концепцій любові була запропонована професором Єльського університету Робертом Стернбергом . Відповідно до його моделі , що представляє трикутник , любовні відносини містять три основних компоненти , які у різних пар представлені в різній мірі . Першим компонентом є інтимність (або близькість) . Другий компонент - пристрасть. Вона заснована на романтиці , фізичному тяжінні та сексуальної близькості. Третій фактор - зобов'язання - це переконаність у тому , що ви любите іншої людини і вважаєте своїм обов'язком зберігати і підтримувати ці взаємини. Пари , в почуттях яких присутні всі три компоненти , зазвичай вибудовують довготривалі стосунки .

Висока напруга між чоловіком і жінкою найчастіше зберігається кілька місяців. У кращому випадку - кілька років. З часом новизна відносин , сильна взаємна зацікавленість і любовне хвилювання йдуть на спад. І тут-то пари або розпадаються, або їх почуття стають більш рівними і спокійними , але при цьому більш глибокими і ніжними. Так , на думку Елейн Хатфільд , любов-пристрасть перероджується в любов -дружбу .

Чтобы комментировать надо зарегистрироваться, или если Вы уже регистрировались войти в свой аккаунт.
Копирование статей с сайта возможно только при установке прямой html-ссылки на сайт сайт знакомств и любви Loveforall.Org.Ua, открытой для индексирования! Копирование без соблюдения авторских прав, будет преследоваться по закону!