Вход Регистрация

Альтернативні цикли сну: розтягуємо свої добу

29 января 2015, в 18:49

У мене є знайомий, який колись мріяв спати в добу усього по дві години і при цьому практично не відчувати втоми. Я ж мрію про те, щоб у визначені дні в добі було не двадцять чотири, а хоча б тридцять шість годин.

Товариші трудоголіки та інші творчі особистості, у мене для вас хороша новина! Розтягнути добу до тридцяти шести годин, звичайно, можна, але от спати менше і спати довше дуже навіть реально! Тому що крім звичного для більшості циклу "6-8 годин сну, 16-18 годин неспання" є ще чотири, які як раз і дозволяють творити чудеса

Отже, крім звичного для більшості населення однофазного циклу сну, є інші варіанти багатофазних, які можуть допомогти розширити свій робочий день і при цьому не нашкодити здоров'ю. Джордан Лежуан (Jordan Lejuwaan), творець HighExistence, ділиться цікавою інформацією.
Убермен Цикл

цикли сну

Цей цикл включає в себе сон по 20-30 хвилин через кожні чотири години. У підсумку виходить, що ви спите шість разів на день. Убермен цикл вважається дуже ефективним - люди відчувають себе більш здоровими, відчувають прилив сил і бачать дуже яскраві сни. Але у нього є один суттєвий недолік: якщо ви пропустите хоча б одну фазу сну, будете почувати себе не виспавшись і втомленим.

Стів Павлина практикував цей цикл протягом 5,5 місяців, але після цього повернувся до звичайного сну для того, щоб жити в унісон зі своєю сім'єю.
Звичайний цикл

Цей цикл включає в себе один "основний" довгий сон (1-1,5 години) і три або чотири-п'ять коротких сну за двадцять хвилин. Залишився після основного сну ділять так, щоб короткі перепочинки відбувалися через рівні проміжки часу.

Цей графік вважається більш гнучким, до нього простіше пристосуватися і його можна поєднувати з однофазним циклом сну по три-чотири години. Крім того, іноді можна пропускати "короткі сни" без шкоди для здоров'я.
Димаксион Цикл

Баки Фуллер вивів цей цикл сну на основі своєї віри в те, що у людини є два резервуара з енергією. І якщо перший резервуар дуже легко поповнити, то другий (друге дихання) поповнюється не набагато охочіше. У підсумку він став спати по тридцять хвилин 4 рази на день кожні шість годин, що в сумі склало всього дві години сну! При цьому він заявив, що ще ніколи не відчував себе більш енергійним. Лікарі обстежили Баки після двох років такого циклу і оголосили його цілком здоровим.

На даний момент це самий екстремальний з чотирьох альтернативних, але при цьому ще і самий ефективний цикл сну.
Двофазний цикл або сієста

Цей сон практикується багатьма учнями старших класів та студентами і включає в себе чотири - чотири з половиною години сну вночі та близько години - півтори днем. Даний цикл не сильно відрізняється від однофазного, але все ж трохи більш ефективний.

Перейти на нові багатофазні цикли буде не так просто і приблизно з третього по десятий день ви будете відчувати себе немов зомбі. Просто наберіться терпіння, їжте здорову нежирну їжу і все буде добре. Приблизно через два тижні ви відчуєте обіцяний результат.

Подібні експерименти можна проводити тільки в тому випадку, якщо ви точно знаєте, що у вас є в запасі дві-три абсолютно вільних тижня і що ваша робота і навчання зможуть жити разом з вашим новим графіком. Як, втім, і ваша родина.

Чтобы комментировать надо зарегистрироваться, или если Вы уже регистрировались войти в свой аккаунт.
Копирование статей с сайта возможно только при установке прямой html-ссылки на сайт сайт знакомств и любви Loveforall.Org.Ua, открытой для индексирования! Копирование без соблюдения авторских прав, будет преследоваться по закону!